بهترین اپلیکیشن های رایگان در دنیا برای یادگیری!

این روز ها بسیاری از افراد برای یادگیری بسیاری از علوم و حرفه های مختلف به اپلیکیشن ها و منابع الکترونیکی مراجعه میکنند.در این مقاله قصد دارم شمارو با بهترین اپلیکیشن ها در حوضه یادگیری و حل مسائل ریاضی با هوش مصنوعی آشنا کنم.تا آخر مقاله با من همراه باشید.

Star Dash Studios

این برنامه آموزش ریاضی توسط نشنال نیومرسی ساخته شده است و در دستگاه‌های اندروید، اپل و حتی آمازون قابل‌دسترسی است.  Star Dash Studios در فضایی استودیویی، به شما کمک می‌کند تا سواد اعداد ریاضی را از طریق چیزی شبیه به یک بازی با محتوای آموزشی افزایش دهید و دانش خود را به صورت تمرینی به کار گیرید.

این برنامه براساس اعلام رسمی پایگاه اینترنتی‌اش در درجه اول برای افراد ۱۶ تا ۲۵ ساله طراحی شده است تا افراد ارتباط ریاضیات را با زندگی روزمره‌ی خود مشاهده کنند. این فرایند در طی تصاویری متحرک رقم می‌خورد و کاربر (یا یادگیرنده) در طول برنامه یک دونده است. در برنامه Star Dash Studios تلاش شده از سناریوهای زندگی واقعی استفاده شود تا به کاربران کمک  کند ارزش ریاضیات را در محیط کار و زندگی شخصی مشاهده کنند.

Photomath

شاید هیچ لیستی از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های کمک‌درسی ریاضی، بدون اشاره به Photomath کامل نخواهد بود. در این برنامه به‌سادگی تصویری از یک مسئله ریاضی(به زبان انگلیسی) را آپلود کنید، آنگاه برنامه که مجهز به فناوری تشخیص دست‌نویس(handwriting recognition) است مسئله را حل می‌کند و راه‌حل را به صورت مرحله‌به‌مرحله برایتان توضیح می‌دهد. Photomath از علم حساب، دستگاه معادلات، نامعادلات خطی و درجه دو، مثلثات و… پشتیبانی می‌کند.BBC Skillswise

بی‌بی‌سی این برنامه را برای کمک به بزرگ‌سالان برای یادگیری طیف وسیعی از مهارت‌ها ارائه داده و ازجمله حوزه‌هایی که در این برنامه تحت پوشش قرار می‌گیرد ریاضیات است. Skillswise در حقیقت شامل بازی‌ها و فیلم‌های کوتاه و خودمحوری در زمینه‌های گوناگون است تا افراد در حوزه‌های مختلف دانش لازم را کسب کرده و مهارت‌های کافی را برای پاس کردن امتحانات پیدا کنند. در بخش ریاضی این برنامه، تمرکز سرویس‌دهندگان بر آموزش ریاضیات کاربردی بوده تا کاربران بتوانند در ضمن اینکه کاربرد ریاضی را در زندگی روزمره‌ی خود درک می‌کنند همچنین درنهایت دانش خود را در این حوزه در سطوح مختلف، از سطح پایه گرفته تا سطح پیشرفته سبک و سنگین نمایند.

King of Maths

با کمک برنامه  King of Maths تقسیم، ضرب، جبر، هندسه و سایر معادلات ریاضی را یاد خواهید گرفت. برنامه به صورت یک بازی طراحی شده است. افراد می‌توانند بین دو کاراکتر یکی را انتخاب کنند و با مسائل مختلف ریاضی و چالش‌های مرتبط با آن مواجه شوند. این برنامه در هنگام بازی، شما را به چالش می‌کشد تا قبل از رسیدن به یک پاسخ، اعداد گمشده را دریابید. این بازی همچنین به شما در درک مفاهیم اصلی ریاضیات کمک خواهد کرد.


Math Riddles and Puzzles

Math Riddles یک برنامه ریاضی رایگان است تا افراد بتوانند سطح ضریب هوشی خود را با ترکیبی از معماهای منطقی محک بزنند. همچنین برنامه کمک می‌کند تا کاربران با به چالش کشیدن با سطوح مختلف بازی‌های ریاضی، دقت و تمرکز خود را بهبود بخشند و از محدودیت‌های ذهنی خود عبور کنند. Math Riddles در واقع بازی‌هایی ذهنی روزانه‌ای را ارائه می‌دهد که کاربران را با مسائل ریاضی همراه می‌کند.

Gojimo

این برنامه‌ی ریاضی پر از نمونه سؤالات رایگان در حوزه‌های مختلف ریاضیات است و بیش از ۴۰،۰۰۰ نمونه سؤال در حوزه‌ی آزمون‌های مختلف استاندارد ریاضی ازجمله GCSE، سطح AS، پلاس۱۱ و… را در بردارد.  به‌طورمعمول تست زدن و حل آزمون‌های آزمایشی به افراد کمک می‌کند تا در مواجهه با سؤالات اصلی از آمادگی پیش‌زمینه‌ای برخوردار باشند.

Mathway

Mathway یکی از کاربردی‌ترین برنامه‌های ماشین‌حساب رایگان اپل است که پاسخ‌های فوری را به پیچیده‌ترین معادلات ریاضی برای کاربران ارائه می‌دهد. این برنامه ماشین‌حساب عملاً هر نوع سؤالی از مسائل پایه ریاضی و هندسه و جبر گرفته تا معادلات پیچیده‌ی دیفرانسیل و انتگرال و مثلثات را حل می‌کند.

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
اسکرول به بالا