روش های مطالعه زبان از نظر رتبه های برتر

روش های مطالعه زبان از نظر رتبه های برتر

علی بزرگ زاده (رتبه ۱۳ منطقه ۲ کنکور تجربی ۹۷) – درصد زبان : ۱۰۰%

من درس زبان رو در کنکور ۱۰۰ زدم. این درس از ۴ بخش تشکیل شده؛ لغت، گرامر، درک مطلب و کلوز تست. روش مطالعه زبان من این طور بود که برای لغات ابتدا تست می زدم و لغات رو از داخل تست ها یاد می گرفتم. برای گرامر ابتدا درسنامه رو می خوندم و سپس تعداد زیادی تست می زدم. از تابستان، هر دو شب یک درک مطلب و یک کلوز تست حل می کردم.

علیرضا فراهانی (رتبه ۲۳ منطقه ۲ کنکور تجربی ۹۷) – درصد زبان : ۸۲%

در درس زبان برای مبحث گرامر، از جزوه‌ دبیر استفاده می کردم. لغات درس زبان انگلیسی رو از کتابچه های لغت موجود در بازار می خوندم و معانی لغات رو حفظ می کردم. روش مطالعه من در قسمت درک مطلب و کلوز تست این بود که تمرین بسیار زیادی در این مباحث داشتم.

سیده فاطمه قنبری (رتبه ۳۲ منطقه ۲ کنکور تجربی ۹۷) – درصد زبان : ۱۰۰%

درس زبان انگلیسی رو به صورت درس به درس از روی کتاب درسی می خاندم و لغات رو هم به همین صورت حفظ می کردم. از بهمن ماه روزانه کلوز تست و درک مطلب حل می کردم. از یک ماه مونده به کنکور هم آزمون های جامع می زدم.

محسن امیرسبتکی (رتبه ۵ منطقه ۳ کنکور تجربی ۹۳) – درصد زبان : ۹۴%

در ابتدای سال من در درس زبان انگلیسی ضعیف بودم. حتی در اولین آزمون تابستان سال چهارم، درصد زبانم ۴۶% شد. بعد از اون آزمون تصمیم جدی گرفتم که در این درس پیشرفت کنم و روش مطالعه زبان رو تغییر بدم. تا این‌ که در کنکور سراسری بیشترین درصد عمومی من مربوط به درس زبان انگلیسی بود که ۹۴ درصد شد. روش مطالعه زبان من به این صورت بود که علاوه بر زمانی که برای مطالعه لغات و قواعد در نظر می گرفتم، دو روز در هفته، زمان آخر شب رو به زدن تست های درک مطلب و کلوز تست  انحصار می ‌دادم. برای زدن تست‌ های درک مطلب ، ابتدا یک نگاه بسیار کوتاه به سوالات می انداختم و سپس خوندن متن رو شروع می کردم. سعی می ‌کردم موقع خوندن متن، کلماتی که معنی اون ‌ها رو بلد نیستم، با توجه به جملات قبل و بعد معنی کنم.

بعد از خوندن متن و زدن تست ‌ها، موقع بررسی جواب ‌ها دوباره متن رو برای خودم ترجمه می ‌کردم و با ترجمه‌ اصلی تطابق می ‌دادم تا ببینم تا چه حد درست ترجمه کردم. این تست ‌ها رو همیشه به صورت زمان ‌دار می زدم تا سرعتم زیاد بشه و در نتیجه، در کنکور تست های زبان رو در کمتر از ۱۵ دقیقه جواب دادم. در مورد کلوز تست هم قبل از این ‌که گزینه ‌ها رو نگاه کنم، برای خودم حدس می‌ زدم که چه کلماتی رو میشه در جای خالی قرار داد و سپس به حل اون تست می پرداختم.

نگین جماعتی – داوطلب کنکور ۹۸

روش مطالعه زبان انگلیسی من در مورد بخش واژگان تکرار زیاد لغات هست. برای تسلط روی تست های درک مطلب و کلوز تست ، هفته ای سه متن نسبتا سخت رو می خونم و تست می زنم. برای این کار از تکنیک های تست زنی درک مطلب استفاده می کنم. برای گرامر و لغت تعدادی تست از کتاب کمک درسی حل می کنم و تست های مهمش رو هایلایت می کنم تا اون ها رو دوباره حل کنم.

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
اسکرول به بالا