چگونه گرامر بخوانیم؟

راهکارهای مناسب یادگیری گرامر

گرامر یعنی مهارت ساختاری ای که ما برای شرح دادن خودمون استفاده می کنیم که هر چه درک کنیم چجوری یک گرامر بهتر کار می کنه می تونیم اثر استفاده از زبان رو بهتر متوجه شیم. گرامر دقت ما رو در زبان بالا می بره.

۲) انگلیسی‌زبان‌ها را به خانه بیاورید

باوجود اینترنت و دسترسی گسترده به انواع منابع آموزش آنلاین زبان انگلیسی می‌توان بدون هزینه گرامر زبان را یاد گرفت. برای بسیاری از افراد که امکان حضور در کلاس‌های زبان را ندارند، بهترین راه مواجهه بیشتر با زبان انگلیسی است. تماشای فیلم و سریال، گوش کردن به موسیقی و پادکست یا تماشای اخبار می‌تواند تأثیر زیادی بر گرامر بگذارد. در حقیقت با این روش، شما همیشه با یک انگلیسی‌زبان واقعی سروکار دارید. به‌تدریج و در طول زمان، ساختار گرامری در ذهن می‌نشیند.

۲) شرکت در مکالمه، گرامر همیشه در ذهن می‌ماند.

بستگی به سطح زبان‌آموز، شرکت در مکالمه می‌تواند به یادگیری و تثبیت آموخته‌های گرامری کمک کند. باید به خاطر داشته باشیم که ما گرامر را برای برقراری بهتر ارتباط با دیگران می‌آموزیم. به همین دلیل به شرکت در مکالمه می‌تواند اشتباهات ما را درزمینهٔ گرامری بیشتر مشخص می‌کند. کلاس‌های بحث آزاد یکی از بهترین راه‌های تجربه یک مکالمه انگلیسی است. درصورتی‌که وقت شرکت در این‌گونه جلسات را ندارید می‌توانید با یک دوست و یا حتی خودتان در جلوی آینه صحبت کنید. در هنگام مکالمه سعی کنید از تمامی ساختارها و جملاتی که یاد گرفته‌اید، استفاده کنید.

۳) گرامر نوشتاری را فراموش نکنید.

ساختار گرامر زبان انگلیسی را می‌توان به دودسته نوشتاری و گفتاری تقسیم کرد. گرامر نوشتاری بسیار رسمی است. به همین دلیل برای تقویت گرامر نوشتاری، بهترین راه نوشتن و مطالعه متن‌های مختلف است. همان‌قدر که به کار بردن گرامر رسمی در مکالمات روزمره چندان رایج نیست، استفاده از زبان عامیانه در نگارش متن انگلیسی نیز به‌هیچ‌وجه پذیرفته نمی‌شود. اهمیت این مسئله برای زبان‌آموزانی که قصد شرکت در آزمون‌های بین‌المللی را دارند، بسیار بیشتر است.

۴) از ساده ترین مبحث های گرامری شروع به خواندن کنید.

هرچند اطلاعات مناسبی از یک مبحث گرامری داشته باشید همانقدر در جهت پیشرفت به شما کمک میکند. سعی کنید تمام مباحث را هر چند اولیه بصورت کامل از ابتدا مرور کنید تا مطالب فراموش شده دوباره در ذهنتان تثبیت شود.

۵) صبوری و تمرین، کلید طلایی یادگیری گرامر انگلیسی

یادگیری گرامر بیش از همه مباحث زبان انگلیسی به زمان نیاز دارد. در ابتدای شروع زبان و یادگیری گرامر، ممکن است تعداد اشتباهات ما بالا باشد. ساختارها را جابه‌جا استفاده کنیم یا افعال نادرست را در زمان اشتباهی به کار ببریم. هیچ‌کدام از این اشتباهات نباید ما را نسبت به یادگیری گرامر ناامید کند. ما باید به خودمان فرصت اشتباه کردن و یادگیری بدهیم.

 زمان دادن و صبوری در تمرینات تنها راه یادگیری گرامر انگلیسی است

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
اسکرول به بالا